Konzultant/vývojář modelů – tým Řízení kreditního rizika

Oddělení

Business Consulting

Tým

FSRM

Lokalita

Praha

Typ úvazku

Plný a zkrácený úvazek

Mám zájem

Oddělení

Business Consulting

Tým

FSRM

Kolik si vyděláš

37 000 Kč

Lokalita

Praha

Typ úvazku

Plný a zkrácený úvazek

Chci do EY

To nejdůležitější v pár větách

Pomáháme velkým bankám s modely pro odhad a správu úvěrového rizika. Vyvíjíme a validujeme pokročilé statistické modely, ale umíme i zajistit, aby byly v souladu s nařízeními regulátorů bankovního sektoru. Staráme se také o to, aby finanční instituce ve svých systémech správně implementovali a používali moderní technologie. Když ukážeš, že Ti jde práce od ruky, dostaneš se na projekty různě po světe – v tuhle chvíli hlavně virtuálně, ale do budoucna zase i fyzicky.

Tvoje role v týmu

Tomáš Němeček

Associate partner

„Denně řešíme projekty, které souvisí s finančním řízením, oceňováním, likviditou nebo regulací a jejím dopadem na ty největší banky. Jsme mezinárodní tým s unikátním know-how a profesionály, kteří ti pomohou nastartovat kariéru. Podíleli jsme se třeba na vývoji a validaci statistických modelů nebo implementaci „chytré kalkulačky“ pro výpočet bankovních opravných položek. U nás v týmu projekty nejen vymýšlíme, ale i vyvíjíme, vyhodnocujeme a implementujeme. Využíváme pokročilých analytických metod pro analýzu zákaznických potřeb a řízení rizika – nejčastěji logistickou regresi, klasifikační stromy nebo optimalizaci rizikových parametrů. Určitě to ale neznamená, že celé dny jen sedíme za počítačem – i naši noví kolegové jsou brzy v intenzivním kontaktu s klienty, ať už z risk týmů nebo i s managementem různých bankových institucí. Proto, abys u nás uspěl a aby Tě práce bavila nepotřebuješ znát do hloubky problematiku financí. Musí Tě hlavně bavit statistika, datová analýza a komunikace s různými typy lidí. Všechno ostatní Tě naučíme. Máme propracovaný systém růstu našich talentů, postupně budeš přebírat čím dál víc zodpovědnosti a do tří let tě povýšíme na Seniora. Dostaneš se tu k velkým věcem, které mají reálný dopad. Dáme Ti příležitost být u projektů, které mění velké finanční instituce k lepšímu.“ Tomáš Němeček, Associate Partner, tým Řízení kreditního rizika

Tvoje role v týmu

Co je pro nás důležité

Tereza Májková

Recruiter

Víme, že jsi teprve na začátku kariéry. Ale tady je několik věcí, které jsou pro tuhle práci podstatné.

 • Dokončil jsi nedávno vysokou školu nebo budeš mít hotovo v letošním roce. Ideální zaměření je na matematiku, statistiku nebo IT, ale i znalost financí se může hodit.
 • Mluvíš a píšeš dobře anglicky. Projekty řešíme i mezinárodně a spoustu výstupů v angličtině tvoříme, s češtinou nebo slovenštinou si u nás nevystačíš.
 • Nebojíš se statistiky/matematiky a láka tě pracovat s daty. Máme na datovou analýzu interní best practice, které tě naučíme. Vývoj modelů často zahrnuje i složité koncepty a matematické vzorce.
 • Říká ti něco R, Python, SAS nebo SQL. Nehledáme supermana, ale pokud jsi s těmihle jazyky pracoval už na škole a bavilo tě to, společně na tom budeme dál stavět.
 • Dokážeš se zamyslet nad problémem a navrhnout řešení. Velmi brzy se dostaneš k velkým projektům. Na začátku budeš pracovat s kolegy, ale postupně si budeš přebírat víc a víc zodpovědnosti, a tak i samostatnost je velikou výhodou.
 • A hlavně to musí být dobrý match. Budeš s kolegy trávit hodně času, tak si musíte sednout lidsky.

Co je pro nás důležité

Jak se ti odměníme

Tereza Májková

Recruiter

Nástup 37 000 korun měsíčně a potenciální bonus 3x do roka, když ti práce půjde od ruky. Pokud navíc vše půjde jak má, každý rok u nás porosteš - jak odborností a znalostmi tak i finančně a v rámci naší interní struktury.

K tomu máme i benefity, které ti zaručeně udělají radost. Tady je pár z nich:

 • 5 týdnů dovolené a 5 sickdays
 • iPhone a laptop k soukromým účelům
 • školení, certifikace, přístup do Udemy/DataCamp
 • nabitá Catefetrie na cestování, jazyky, sport nebo relax
 • online lékařské poradenství Ulékaře.cz

Jak se ti odměníme

S kým budeš v kontaktu?

Mám zájem o tuhle pozici

Vyplň formulář, pošli CV a začni svou cestu s EY.

Možná ti to přijde vhod

Proč se přidat k EY?

 • Pomůžeme ti mezi odborníky
 • Nepřestaneš se učit nové věci
 • Budeš v partě lidí, kteří jsou na stejné vlně
 • Podíváš se do světa
 • Postaráme se o to, aby ti nic nechybělo
Chci vědět víc
Sandra Jirásková

Recruiter

Zajímá tě, jak u nás funguje kariérní růst?

Jasně
Tereza Marková

Senior konzultantka

Business Consulting

Přemýšlíš, jak u nás vypadá běžný pracovní den?

Přesně tak
Petr Knap

Partner

Business Consulting

Chceš vědět, se kterými firmami spolupracujeme?

Ano, chci
Renata Fuksová

Recruitment manager

Každý v EY má svého counselora. Je to zkušený kolega, který se stává tvým průvodcem na cestě v EY. Společně budete hledat směr, kterým by se mohla ubírat tvá kariéra a také možnosti pro uplatnění a rozvoj tvých silných stránek. Pravidelně se budeme potkávat a kromě každodenních starostí, budeme řešit, zda pomyslná karierní cesta stále vede k vytyčeným profesním cílům.

Podívej se, jak hodnotí EY naši současní
a bývalí zaměstnanci.

Chci vědět víc

Aby byla tvoje cesta s EY pohodlná, pracujeme na kariérním webu s Cookies. Používáním webových stránek s tím souhlasíš. Přečti si víc o souborech Cookies.