Junior konzultant – Korporátní finance a restrukturalizace

Oddělení

Strategie a transakce

Oddělení

Strategie a transakce

Kolik si vyděláš

45 000 Kč na full time nebo 200 Kč/hod. v rámci Internshipu

Lokalita

Praha

Typ úvazku

Plný a zkrácený úvazek

Chci do EY

To nejdůležitější v pár větách

V týmu Korporátních financí a restrukturalizací poznáš do hloubky hned několik odvětví a naučíš se komunikovat s bankami a investory. Zapojíme tě do příprav finančních plánů a modelů pro účely restrukturalizací nebo nezávislých hodnocení obchodních plánů. Dozvíš se, jak funguje financování velkých firem, ale i dílčích projektů nebo akvizic a poznáš, jak to chodí ve světě transakcí. Práce sice bude hodně, ale my se postaráme o to, aby ti nic nechybělo.

Tvoje role v týmu

„Budeš součástí týmu, jehož cílem je záchrana firem, které se i kvůli pandemii dostaly do finančních potíží a jejich management i akcionáři se mohou spolehnout, že uděláme maximum pro to, abychom je dostali z nejhoršího. Častokrát to znamená detailní analýzu klientova businessu a hledání správných míst, kde ušetřit nebo vyjednat lepší podmínky s věřiteli nebo bankami. Naposled se nám to povedlo se společností Smartwings.

Studujeme oblast podnikání našich klientů do hloubky. Díky tomu třeba víme, jak fungují letadlové motory, jak se vyrábí elektřina nebo recyklují odpady těmi nejmodernějšími metodami. Taky se díváme na to, jak se trh vyvíjí, vytváříme podrobné finanční plány a modely. V konečné fázi prezentujeme příběhy našich klientů přímo v bance nebo u investorů. Zastupujeme jejich zájmy, argumentujeme a získáváme peníze pro rozjezd, expanzi nebo udržení jejich podnikání.

V mém týmu tě čeká zajímavá práce, která současně představuje investici do tvé budoucnosti. Za pár měsíců si osvojíš obrovské množství dovedností, které budeš mít možnost dál rozvíjet a aplikovat v různých projektech. Zaplatíme ti mezinárodní certifikaci CFA (k ní ti dáme placené studijní volno) a umožníme ti podívat se do světa.“

David Zlámal, Partner, tým Korporátních financí a restrukturalizací

Co je pro nás důležité

Víme, že jsi teprve na začátku kariéry. Ale tady je několik věcí, které jsou pro tuhle práci podstatné.

 • Máš dokončenou vysokou školu ekonomického zaměření v posledních letech nebo budeš mít hotovo v letošním akademickém roce.
 • Orientuješ se v korporátních financích. Finanční modelování, bankovní financování a řízení cash-flow jsou náš denní chléb. Čím víc o tom víš, tím snazší budou tvé začátky.
 • Nemáš strach z angličtiny. Používáme ji opravdu často – při schůzkách s klienty i při práci se zahraničními kolegy.
 • Chceš pestrou práci. Každý den se naučíš něco nového. Během dne tě čeká práce na více projektech současně, a tak se ti hodí chladná hlava a dobrý time-management.
 • Vzájemná chemie. Dobře víme, že kde to nefunguje lidsky, to drhne i po pracovní stránce. A tak je pro nás důležité, abychom si rozuměli. Náš tým tvoří parta mladých lidí, kteří začínali jako teď ty. Baví nás spolu pracovat, ale i trávit čas po práci nebo na týmových nebo firemních akcích.

Jak se ti odměníme

Nástupní mzda 45 000 korun měsíčně a roční bonus, když ti práce půjde od ruky. Naprostou většinu nováčků do dvou let povýšíme a v tu chvíli se jim zvedne plat klidně o 15–20 000 korun. Na příjemné benefity budeš mít nárok už od začátku. Tady je pár z nich….

 • 5 týdnů dovolené
 • 5 dní osobního volna
 • iPhone a laptop k soukromým účelům
 • nabitá kafeterie na cestování, jazyky, sport nebo relax
 • online lékařské poradenství Ulékaře.cz
 • přístupy do vzdělávacího portálu Udemy.com
 • CFA certifikace

S kým budeš v kontaktu?

recruiter

Karolína Alexandrová

+420 730 191 790karolina.alexandrova@cz.ey.com

Mám zájem o tuhle pozici

Vyplň formulář, pošli CV a začni svou cestu s EY.

Proč se přidat k EY?

 • Pomůžeme ti mezi odborníky
 • Nepřestaneš se učit nové věci
 • Budeš v partě lidí, kteří jsou na stejné vlně
 • Podíváš se do světa
 • Postaráme se o to, aby ti nic nechybělo
Chci vědět víc
Petra Černohorská

Recruiter

Zajímá tě, jak u nás funguje kariérní růst?

Jasně
Tereza Marková

Senior konzultantka

Business Consulting

Přemýšlíš, jak u nás vypadá běžný pracovní den?

Přesně tak
Petr Knap

Partner

Business Consulting

Chceš vědět, se kterými firmami spolupracujeme?

Ano, chci
Renata Fuksová

Recruitment manager

Každý v EY má svého counselora. Je to zkušený kolega, který se stává tvým průvodcem na cestě v EY. Společně budete hledat směr, kterým by se mohla ubírat tvá kariéra a také možnosti pro uplatnění a rozvoj tvých silných stránek. Pravidelně se budeme potkávat a kromě každodenních starostí, budeme řešit, zda pomyslná karierní cesta stále vede k vytyčeným profesním cílům.

Podívej se, jak hodnotí EY naši současní
a bývalí zaměstnanci.

Chci vědět víc