Junior konzultant – Korporátní finance

Oddělení

Strategie a transakce

Tým

Korporátní finance a restrukturalizace

Lokalita

Praha

Typ úvazku

Plný úvazek

Mám zájem

Oddělení

Strategie a transakce

Tým

Korporátní finance a restrukturalizace

Kolik si vyděláš

48 000 Kč

Lokalita

Praha

Typ úvazku

Plný úvazek

Chci do EY

To nejdůležitější v pár větách

V týmu Korporátních financí a restrukturalizací poznáš do hloubky hned několik odvětví a naučíš se komunikovat s bankami a investory. Zapojíme tě do příprav finančních plánů a modelů pro účely restrukturalizací nebo nezávislých hodnocení obchodních plánů. Dozvíš se, jak funguje financování velkých firem, ale i dílčích projektů nebo akvizic a poznáš, jak to chodí ve světě transakcí. Práce sice bude hodně, ale my se postaráme o to, aby ti nic nechybělo.

Tvoje role v týmu

„Budeš součástí týmu, jehož cílem je záchrana firem, které se i kvůli pandemii dostaly do finančních potíží a jejich management i akcionáři se mohou spolehnout, že uděláme maximum pro to, abychom je dostali z nejhoršího. Častokrát to znamená detailní analýzu klientova businessu a hledání správných míst, kde ušetřit nebo vyjednat lepší podmínky s věřiteli nebo bankami. Naposled se nám to povedlo se společností Smartwings.

Studujeme oblast podnikání našich klientů do hloubky. Díky tomu třeba víme, jak fungují letadlové motory, jak se vyrábí elektřina nebo recyklují odpady těmi nejmodernějšími metodami. Taky se díváme na to, jak se trh vyvíjí, vytváříme podrobné finanční plány a modely. V konečné fázi prezentujeme příběhy našich klientů přímo v bance nebo u investorů. Zastupujeme jejich zájmy, argumentujeme a získáváme peníze pro rozjezd, expanzi nebo udržení jejich podnikání.

V mém týmu tě čeká zajímavá práce, která současně představuje investici do tvé budoucnosti. Za pár měsíců si osvojíš obrovské množství dovedností, které budeš mít možnost dál rozvíjet a aplikovat v různých projektech. Zaplatíme ti mezinárodní certifikaci CFA (k ní ti dáme placené studijní volno) a umožníme ti podívat se do světa.“

- David Zlámal, Partner, tým Korporátních financí a restrukturalizací

Co je pro nás důležité

Víme, že jsi teprve na začátku kariéry. Ale tady je několik věcí, které jsou pro tuhle práci podstatné.

 • Máš dokončenou vysokou školu ekonomického zaměření v posledních letech nebo budeš mít hotovo v letošním akademickém roce.
 • Orientuješ se v korporátních financích. Finanční modelování, bankovní financování a řízení cash-flow jsou náš denní chléb. Čím víc o tom víš, tím snazší budou tvé začátky.
 • Nemáš strach z angličtiny. Používáme ji opravdu často – při schůzkách s klienty i při práci se zahraničními kolegy.
 • Chceš pestrou práci. Každý den se naučíš něco nového. Během dne tě čeká práce na více projektech současně, a tak se ti hodí chladná hlava a dobrý time-management.
 • Dobře víme, že kde to nefunguje lidsky, to drhne i po pracovní stránce. A tak je pro nás důležité, abychom si rozuměli. Náš tým tvoří parta mladých lidí, kteří začínali jako teď ty. Baví nás spolu pracovat, ale i trávit čas po práci nebo na týmových nebo firemních akcích.

Jak se ti odměníme

Šikovné nováčky do dvou let povýšíme a v tu chvíli se jim zvedne plat klidně o 15 000 korun. Na příjemné benefity budeš mít nárok už od začátku. Tady je pár z nich:

 • Volno: 6 týdnů volna a jeden volný EY Day navíc, abys mohl/a načerpat nové síly.
 • Odměna za doporučení kandidáta: Získej od 10 do 70 tisíc Kč za doporučení nového kolegy.
 • Benefitní body: 27 000 v Cafeterii můžeš utratit podle sebe. Třeba si pořídit Multisport kartu, nakoupit dárky nebo si užít odpočinek na Slevomatu.
 • Profesionální rozvoj: U nás se neustále učíš a rozvíjíš své schopnosti. Nabízíme ti jedinečný program profesního rozvoje a pestrou paletu kurzů v naší learningové mapě. Můžeš využívat přístup ke vzdělávacímu portálu Udemy.com a k jazykovým kurzům. Naši kolegové ti poskytnou podporu v podobě counselingu a interního koučinku.
 • iPhone a laptop i k soukromému používání.
 • Slevy pro zaměstnance: Užij si skvělé zvýhodněné nabídky na širokou škálu služeb. Využij slevy ve Fruitisimo, Sushi Time, optice, fitness centru BodyBody a na dalších místech.
 • Zdraví a péče: Získej přístup k rychlému a pohodlnému online poradenství uLékaře.cz od kvalifikovaných lékařů. Navíc ti zaplatíme i životní pojištění.
 • Týmová spolupráce a zábava: U nás nejde jen o práci, ale také o zábavu a týmovou spolupráci. Nejen po úspěšném dokončení velkých projektů tě čekají odměny ve formě večeří, bowlingu, firemních večírků a dalších skvělých akcí, které posilují naši týmovou atmosféru. Můžeš se také zapojit do CSR aktivit.

Co tě čeká po odeslání přihlášky

 • Prvním krokem jsou vstupní testy, které vyplníš doma. Budou celkem tři: z angličtiny, z numeriky a logického myšlení a z češtiny. Na tyto testy budeš mít týden a budeme rádi, když je stihneš vyplnit včas.
 • Pokud projdeš vstupními testy, bude tě čekat case study. Pošleme ti jí k vypracování domů a rovnou tě pozveme na pohovor.
 • Pohovor bude probíhat osobně v kancelářích ve Florentinu. Nejprve se seznámíš s Karolínou, naší recruiterkou, která s tebou projde základní věci a představí ti EY. Pak bude následovat 1 hodina s kolegy z týmu, kteří tě prozkouší z obecných znalostí a kterým odprezentuješ svou case study. Určitě se nemáš čeho bát, bude to probíhat formou diskuze.
 • Poslední kolo je s Davidem Zlámalem, který se s tebou bude chtít taky vidět osobně. Pro tebe jen plus, protože potkáš šéfa týmu Korporátních financí.

Výběrové řízení sice už začalo, ale k nám se můžeš připojit kdykoliv. Na termínu nástupu se domluvíme podle tvých potřeb. Těšíme se na tebe!

S kým budeš v kontaktu?

recruiter

Karolína Alexandrová

+420 730 191 790karolina.alexandrova@cz.ey.com

Mám zájem o tuhle pozici

Vyplň formulář, pošli CV a začni svou cestu s EY.

Proč se přidat k EY?

 • Pomůžeme ti mezi odborníky
 • Nepřestaneš se učit nové věci
 • Budeš v partě lidí, kteří jsou na stejné vlně
 • Podíváš se do světa
 • Postaráme se o to, aby ti nic nechybělo
Chci vědět víc
Sandra Jirásková

Recruitment managerka

Zajímá tě, jak u nás funguje kariérní růst?

Jasně
Jana Solarová

Managerka

Audit

Přemýšlíš, jak u nás vypadá běžný pracovní den?

Přesně tak
Renata Fuksová

HR Managerka

Chceš vědět, jaké možnosti vzdělávání našim kolegům nabízíme?

Ano, chci

Podívej se, jak hodnotí EY naši současní
a bývalí zaměstnanci.

Chci vědět víc