Cesta s EY #16 – Lucie Říhová nejen o daních

Do 16. dílu podcastu Cesta s EY jsme pozvali Lucii Říhovou, partnerku z Daní.

„Sport dá člověku píli, disciplínu a uvědomění, že nic není zadarmo,“ říká Lucie Říhová z Daní. V 16 letech začala s profesionální střelbou ze vzduchovky a malorážní pistole, dostala se na všechny závody kromě olympiády a na vrcholu své sportovní kariéry byla desátou nejlepší střelkyní světa. Pomyslného vrcholu kariéry v EY dosáhla, když se stala jednou z našich nejmladších partnerek.

V 16. dílu podcastu nám Lucka přiblížila, jak vypadá cesta od juniora k partnerovi firmy a co obnáší práce v našem daňovém oddělení, ať už pro mezinárodní korporace, české startupy nebo fyzické osoby. Povídali jsme si o českém daňovém systému, digitální dani nebo o tom, jak s batůžkem cestuje po celém světě, třeba do Kambodži nebo Myanmaru.

„Nedokážu si představit, že by mladý člověk šel dobrovolně dělat daně,“ směje se Lucka. I proto ráda učí Nepřímé daně na VŠE a snaží se studentům ukazovat lidskou a zábavnou stránku své práce – třeba když si s kolegy sami sestavili robota na DPH.

Nový díl podcastu Cesta s EY si můžeš poslechnout na:

Aby byla tvoje cesta s EY pohodlná, pracujeme na kariérním webu s Cookies. Používáním webových stránek s tím souhlasíš. Přečti si víc o souborech Cookies.