Strategie a transakce

Při nákupu, prodeji nebo fúzi firem nestačí malá násobilka. Pro úspěch transakce je nezbytné, aby náš klient věděl, co dělat. A proto jsme tu my.

Naše týmy

Co tě přivedlo do EY?

Petr Mucha

Manager

Strategie a transakce

Začal jsem u konkurence, teď se rozvíjím v EY

Vystudoval jsem na VŠE obor Bankovnictví a pojišťovnictví, kde jsem získal ucelený pohled na finanční systém a zjistil třeba, jak fungují kapitálové trhy.

Po škole jsem šel do konkurenční firmy, kde jsem pracoval dva roky. Před rokem mě do EY přetáhl kamarád a jsem za to moc rád. EY vnímám jako hodně perspektivní firmu, kde pracuju na prestižních projektech pro tuzemské a zahraniční klienty.

Chci vědet víc

Co tě přivedlo do EY?

Pomohli jsme prodat český Technistone americké firmě Wilsonart Engineered Surfaces a to za více než miliardu korun.

Poskytli jsme finanční poradenství, které napomohlo k úspěšnému spojení s TOMA Natura.

Naše poradenské služby pomohly k hladkému spojení Kofoly s Karlovarskou Korunní a Ondrášovkou.

České investiční skupině jsme pomohli s úspěšným prodejem společnosti Fischer Travel Group.

Jedné z předních českých bank jsme poskytli finanční a oceňovací služby během akvizice společností Wüstenrot - stavební spořitelna a Hypoteční banka.

TechnistoneCoca-ColaKofolaKKCGMONETA Money Bank

Co tě u nás čeká

Peter Wells

Partner

Strategie a transakce

We help investors along the whole transaction cycle - finding acquisition targets, performing due diligence and valuing the business, raising finance, negotiating & closing the transaction and, finally, helping the acquiror to merge & integrate the business.

Transaction professionals need three key skills to succeed. Firstly, you need to be able to analyse and interpret information quickly as we often work to tight deadlines. Secondly, self-motivation is critical as transaction advisory work is challenging and sometimes the hours can be demanding. Thirdly, as this is a people business, it is important that you are able to effectively communicate and build relationships.

Co tě u nás čeká

Vyšleme tě do světa na zkušenou

Ivo Rudický

Manager

EY-Parthenon

Když jsem se školil v Maroku, postavili pro nás stany v poušti

Náš tým působí pod Transakcemi, ale zároveň fungujeme samostatně, na rozdíl od ostatních řešíme primárně projekty s globálním přesahem. To mi dává možnost spolupracovat s kolegy z dalších zemí a třeba i cestovat.

Když ve světe zrovna neřádí koronavirus, jezdíme jednou za rok na pětidenní velká školení. Tady se nás vždycky sjede 800 a absolvujeme různé workshopy šité na míru každému zvlášť. Už jsem takhle byl v Maroku, v Dubaji, příště se vydáme nejspíš do Norska.

Největší zážitek mám z Maroka, kde pro tenhle event postavili speciální stanové městečko v poušti. Vedle učení se na školení konají párty a různé zajímavé aktivity, je to totiž nejenom o nabírání znalostí, ale také o zábavě.

Kromě toho jezdím ještě na menší školení po evropských zemích. Zároveň úzce spolupracujeme s týmy ve Slovinsku, Chorvatsku a Německu, a to každý den. Pro mě je to neocenitelná zkušenost.

Zlepšuju si jazyk, dostávám se do unikátních situací, poznávám nové kultury a získávám kontakty na celý život. Podle mě je zahraniční zkušenost jeden z největších benefitů, jaké může mladý člověk chtít.

Karolína Alexandrová

Recruiter

Zajímá tě ještě něco dalšího?

+420 730 191 790karolina.alexandrova@cz.ey.com