EY soutěž #DataChallenge 2021: Chraň planetu před požáry

Kdy
18. březen – 15. červenec 2021
07:0015:00
Kde
Online
Tam chci

Slýcháváš: „Nehas, co tě nepálí?“ Rozsáhlé požáry před časem poničily Austrálii nebo Kalifornii. Vzhledem k propojení dnešního světa je to problém, který se dotýká i nás v Česku. Proto vyhlašujeme celosvětovou soutěž Better Working World Data Challenge 2021, ve které můžeš i ty přispět k záchraně staletých stromů nebo vzácných zvířat. Projdi si data nebo snímky od NASA a navrhni díky platformám od Microsoftu systém, který detekuje hranice požárů a zabrání jejich šíření.

Co kdyby na začátku tvé kariéry stálo řešení celosvětového problému?

V roce 2019 propukl v Austrálii obrovský požár, který spálil 10 milionů hektarů půdy a vzal domov i životy lidem, vzácným zvířatům i rostlinám. Požáry jsou celosvětovým problémem, který nabírá na síle i frekvenci. Tvé dovednosti, správná data a efektivní řešení výzvy #DataChallenge 2021 tyhle dopady klimatických změn dokážou zmírnit.

Pokud jsi studentem vysoké školy, přihlas se do výzvy a ukaž nám, jak dokáže síla dat a vědy varovat obyvatele v ten správný čas a zabránit rozsáhlému šíření požárů. Otestuj své dovednosti a zlepši způsob, jakým reagujeme na závažný klimatický problém, který se dotýká nás všech.

Soutěž je celosvětová. Naše česká kancelář se ale rozhodla odměnit dva výherce nehledě na výsledky a umístění v globální soutěži. Navíc ti po celou dobu soutěže budou k dispozici naši čeští kolegové, pokud budeš potřebovat odbornou konzultaci.

Přihlas sebe nebo svůj až čtyřčlenný tým a můžeš získat:

 • příležitost podílet se na reálném řešení v oblasti životního prostředí, které nezůstane ležet v šuplíku,
 • možnost spolupracovat se studenty a odborníky z celého světa,
 • odměnu 6 000 $ za první místo a 3 000 $ za druhé místo v první výzvě,
 • odměnu 10 000 $ za první místo a 5 000 $ za druhé místo v druhé výzvě
 • navíc odměnu 30 000 Kč (první výzva) a 60 000 Kč (druhá výzva) od české kanceláře nehledě na výsledky celosvětové soutěže,
 • a možnost další spolupráce s EY Česká republika.

Soutěž bude mít dvě výzvy. O co půjde?

Na začátku si vyber. Buď přijmeš jen první výzvu, nebo se přihlásíš do obou – druhá výzva navazuje na vypracování prvního řešení. Než se do toho dáš, projdi si, o co půjde.

V 1. výzvě: Vymyslíš systém, který detekuje ohraničení požáru pomocí satelitních snímků a infračervené technologie.

V 2. výzvě: S hotovým návrhem detekce a satelitními snímky vytvoříš systém mapování polohy požáru a predikce jeho šíření.

Zadání k výzvám jsme vytvořili tak, aby návrhy tvého týmu zefektivnily práci hasičům a záchranným složkám, lesní správě nebo zástupcům vlád. Modely vytvoříš pomocí

 • hydrometeorologických dat,
 • satelitních snímků z NASA,
 • přístupu do výukových programů a školení EY a Microsoftu,
 • bezplatnému přístupu do analytických nástrojů Azure od Microsoftu
 • a konzultací od zkušených odborníků z EY.

Pamatuj, že se můžeš zúčastnit klidně jen první (lehčí) výzvy, volba je jen na tobě.

K vyřešení výzvy můžeš použít jakékoliv dostupné technologie, data nebo metodiky. Ale musí být z veřejně dostupných zdrojů, aby bylo řešení použitelné v praxi.

Představ své řešení světu

Když tě porota zařadí do nejlepší šedesátky – utkáš se i na globálním poli. Z obou výzev se pak probojuje 12 nejlepších do finále, ze kterého vyjdou jen 4 nejlepší.

Harmonogram soutěže

 • vypracování první výzvy: 24. března – 15. června
 • vypracování druhé výzvy: 5. května – 15. června
 • odevzdání výstupů: do 15. června
 • odevzdání videoprezentace 12 finalistů: 15. června – 22. června
 • rozhodnutí EY a poroty o 4 nejlepších týmech: 22. červen – 6. červenec
 • online vyhlášení vítěze a předávání cen: červenec 2021

Finalisté světové soutěže pak ke svým modelům navíc připojí i videoprezentaci a další dokumentaci, kde vysvětlí, jaké technologie či metodiky použili pro jednotlivé výzvy a proč.

Registrace do výzvy Better Working World Data Challenge 2021 je otevřená až do do 15. června 2021, neváhej a pusť se do datové výzvy a chraň s námi planetu před požáry ještě dnes.

Více informací o soutěži najdeš tady. A neboj, po celou dobu soutěže ti budou k dispozici kolegové z naší české pobočky a čeká tě taky spousta užitečných webinářů, kterých se můžeš zúčastnit. :)

V případě otázek neváhej kontaktovat kolegyni Renatu Fulínovou na renata.fulinova@cz.ey.com.

Hodně štěstí!

Aby byla tvoje cesta s EY pohodlná, pracujeme na kariérním webu s Cookies. Používáním webových stránek s tím souhlasíš. Přečti si víc o souborech Cookies.