EY soutěž #DataChallenge 2022: Ochraň biodiverzitu naší planety

Kdy
1. březen – 3. červen 2022
08:0021:00
Kde
online
Tam chci

Život ve všech svých podobách, to je biologická rozmanitost, neboli biodiverzita. Ta je zásadní pro správnou funkci ekosystémů, zdraví lesů nebo dokonce i naši prosperitu. Zapoj se do naší globální výzvy 2022 Better Working World Data Challenge a pomoz vytvořit výpočtové modely pro lokalizaci biodiverzity, konkrétně žab. Jsou to totiž právě žáby, které jsou pro vědce velmi důležité při studiu zdraví konkrétního ekosystému.

Co kdyby na začátku tvé kariéry stálo řešení celosvětového problému?

Připoj se ke studentům z celého světa a pomozte za využití dat, technologií a umělé inteligence společně zachránit rostliny, zvířata a mikroorganismy, které jsou zásadní pro zdravou společnost a prosperující ekonomiku. Vítězné výstupy pomohou vědcům, politikům i vládám chránit bohatství biologické rozmanitosti v konkrétní oblasti.

Přihlas sebe nebo svůj až čtyřčlenný tým a můžeš získat:

  • příležitost podílet se na reálném řešení v oblasti životního prostředí, které nezůstane ležet v šuplíku,
  • možnost spolupracovat se studenty a odborníky z celého světa,
  • možnost mentoringu od EY Global
  • odměnu ve výši až 10 000 USD (v závislosti na umístění a zvolené obtížnosti výzvy)

Vybrat si můžeš ze tří výzev od začátečníků po pokročilé – volba je jen na tobě. My ti společně s Microsoftem a dalšími partnery poskytneme potřebné nástroje a školení k tomu, abys mohl/a na svém řešení pohodlně pracovat.

Soutěž je určena studentům nebo mladým profesionálům, kteří mají maximálně 2 roky pracovních zkušeností. Do výzvy se můžeš zapojit jako jednotlivec nebo přihlásit svůj tým o maximálním počtu čtyř členů. Registrovat se a soutěžit můžeš až do 3. června. Víc informací o soutěži najdeš tady.

V loňské Data Challenge se do světového finále dostal Dominik Benk z Institutu ekonomických studií Univerzity Karlovy v Praze. Přečti si, jak se s výzvou popasoval a co mu dala.

V případě otázek neváhej kontaktovat kolegyni Renatu Fulínovou na renata.fulinova@cz.ey.com.

Hodně štěstí!