EY soutěž #DataChallenge 2023: Pomoz vyřešit světovou potravinovou krizi

Kdy
1. února – 31. března 2023
09:0013:00
Kde
online
Tam chci

Více než 800 milionů lidí chodí v současné době pravidelně spát hladových. Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) předpovídá, že zemědělství bude muset vyprodukovat o 70 % více potravin, přičemž bude moci využít pouze o 5 % více půdy. To vše pro nasycení těch, kteří již dnes trpí hladem, ale i dalších dvou miliard lidí, o které by měla vzrůst světová populace do roku 2050.

Udržitelná budoucnost závisí na tom, zda budeme schopni produkovat dostatek výživných potravin pro světovou populaci. Zapoj se do naší globální výzvy Open Science Data Challenge a podílej se na řešení otázky hladu ve světě.

Co kdyby na začátku tvé kariéry stálo řešení celosvětového problému?

Připoj se ke studentům z celého světa a pomozte za využití dat, satelitních snímků a strojového učení identifikovat oblasti pro pěstování rýže ve Vietnamu a předpovědět výnosy sklizně. Vybrat si můžeš ze dvou různě obtížných výzev – volba je jen na tobě. My ti společně s Microsoftem a dalšími partnery poskytneme potřebné nástroje a školení k tomu, abys mohl/a na svém řešení pohodlně pracovat.

Přihlas sebe nebo svůj až čtyřčlenný tým a můžeš získat:

  • příležitost podílet se na reálném řešení, které nezůstane ležet v šuplíku a pomůže vědcům, neziskovkám a vládám,
  • možnost spolupracovat se studenty a odborníky z celého světa,
  • odměnu ve výši až 4 000 USD (v závislosti na umístění a zvolené obtížnosti výzvy)
  • šanci zúčastnit se slavnostního vyhlášení vítězů v New Yorku.

Soutěž je určena studentům nebo mladým profesionálům, kteří mají maximálně 2 roky pracovních zkušeností. Do výzvy se můžeš zapojit jako jednotlivec nebo přihlásit svůj tým o maximálním počtu čtyř členů. Registrovat se a soutěžit můžeš až do 31. března. Víc informací o soutěži najdeš tady.

V předloňské Data Challenge se do světového finále dostal Dominik Benk z Institutu ekonomických studií Univerzity Karlovy v Praze. Přečti si, jak se s výzvou popasoval a co mu dala.

V případě otázek neváhej kontaktovat kolegyni Renatu Fulínovou na renata.fulinova@cz.ey.com.

Hodně štěstí!