Studuješ vysokou školu a máš kolem sebe kamarády, které stejně jako tebe pálí sedět doma, a raději byste pomohli aspoň trochu zlepšit aktuální situaci ve zdravotnictví? Zapojte se do naší soutěže #prolepsizivotpacientu a navrhněte model, kterým pomůžete získat veřejné peníze pro pacientské organizace (neziskové subjekty hájící zájmy pacientů dané diagnózy), odhalíte příležitosti, jak je efektivně využít a nakonec je spravedlivě rozdělíte a vyhodnotíte jejich užívání. Vítězný tým získá možnost ovlivnit veřejné financování pacientských organizací a pomůže pacientům a vládním odborníkům nastavit efektivní a udržitelný model.
Přihlas do 10. listopadu svůj 2-3 členný tým a získej:
- příležitost podílet se na reálném řešení v oblasti zdravotnictví, které nezůstane ležet v šuplíku,
- zkušenosti od ostřílených konzultantů,
- možnost stáže v EY nebo další spolupráce s Pacientskou radou,
- a odměnu 30 000 Kč.
Co jsou pacientské organizace a jakou roli má Pacientská rada?
Pacientské organizace působí v neziskovém sektoru a vedou je samotní pacienti a jejich blízcí. Každá organizace má své zaměření a úzce spolupracuje s odborníky na danou problematiku. Jistě si spojíš třeba Diaktiv s diabetem, nebo Revma Ligu s revmatoidní artritidou. Vybraní zástupci organizací pak tvoří Pacientskou radu. Pacientská rada je partnerem ministra zdravotnictví České republiky – připomínkuje řízení, vydává stanoviska a chrání tím práva a potřeby pacientů. Spojte své konzultantské schopnosti a pusťte se do navrhování vlastního modelu využití veřejných peněz v pacientských organizacích.
O co v soutěži půjde?
Někomu to sice může znít jako klišé, ale náš závazek vytvářet lépe fungující svět bereme opravdu vážně. Je koneckonců součástí našeho motta – Building a better working world. Díky téhle soutěži se můžeš přidat k naší dlouhodobé misi a navíc konkrétním projektem pomoct tam, kde je to nejvíc potřeba – v neziskovém sektoru.
- Definujete si vlastní model financování pacientských organizací z veřejných zdrojů. Zjistíte, jak to chodí v organizacích u nás a jak v zahraničí.
- Rozhodnete, jakým způsobem je třeba financovat jejich provoz a aktivity.
- Vyhodnotíte, jaký efekt to bude mít na pacientské organizace a jak se váš model dotkne veřejných financí.
- A nakonec určíte klíč, podle kterého se peníze rozdělí mezi jednotlivé organizace.
Zvládneme to?
Nemusíte se bát, nebudete na to sami. K ruce vám budou naši zkušení konzultanti, kteří ve finále vyhodnotí nejpřínosnější model.
Harmonogram
- uzávěrka přihlášek: 10. 11.
- kick off – detailní představení projektu a zadání: 12. 11.
- možnost doplňujících otázek na EY a Pacientskou radu: 12. 11. – 18. 11.
- samostatné vypracování projektu: 19. 11. – 1. 12.
- odevzdání výstupů: 1. 12.
- závěrečná prezentace vybraných týmů a vyhodnocení: 7. 12.