Audit

Důvěřuj, ale prověřuj. K úspěšnému podnikání je nutná důvěra a transparentnost, k jejich vybudování jsme zase potřeba my z auditu.

Naše týmy

Co tě přivedlo do EY?

Jana Solarová

Managerka

Audit

Nejdřív jsem si práci vyzkoušela jako stážistka

Studovala jsem na VŠE obor Účetnictví a finanční řízení podniku. Když jsem se dívala po možnosti praxe při studiu, zaujala mě nabídka stáže v EY. Stážovala jsem v EY 4 měsíce. Se školou jsem praxi výborně skloubila, ve zkouškovém mi vycházeli maximálně vstříc. A když jsem si naopak chtěla přidat víc práce, tak to nebyl problém. Bavilo mě to, protože jsem i jako absolutní nováček dostávala zodpovědné úkoly, byla jsem od začátku plnohodnotný člen týmu a to na mě zapůsobilo.

Když jsem odstátnicovala, šla jsem do EY rovnou na full time. Díky stáži jsem totiž přesně věděla, co mě čeká a věděla jsem, že se tu hodně naučím. Po dvou letech jsem povýšila a teď funguju na pozici seniora.

Chci vědet víc

Co tě přivedlo do EY?

Jejich bezpečnostní řešení krotí počítačové hackery a chrání vaše data. Nejen proto jsme hrdými auditory skupiny Avast.

Auditujeme jedničku na trhu mezi pojišťovnami.

Již několik let jsme auditory největšího energetického uskupení v České republice.

Jsme auditory českého internetového vyhledávače letenek, jehož obrat byl v roce 2017 přes 400 milionů eur.

Naše auditorské služby využívá také dodavatel inteligentních kancelářských řešení pro firmy.

AvastGeneraliČEZKiwi.comY SOFT

Co tě u nás čeká

Petr Vácha

Partner

Audit

Abychom dokázali klientům pomoci identifikovat potenciální rizika, musíme dobře pochopit jejich podnikání. Během auditu tedy nejen analyzujeme čísla a informace, ale také se seznamujeme s klíčovými procesy, podnikatelskými modely, kontrolami a spolupracujeme s experty.

Auditové řemeslo v sobě skrývá umění propojovat znalosti z různých oborů, týmovou spolupráci, ekonomický rozhled a analytické myšlení.

Co tě u nás čeká

Vyšleme tě do světa na zkušenou

Julia Dacejová

Senior konzultant

Audit

Práce na mezinárodních projektech je výzva i skvělá zkušenost

Za čtyři roky v EY jsem se z pozice asistentky auditora posunula na pozici seniorní konzultantky, která se vydala objevovat svět. Mou první velkou zastávkou se stala Amerika, konkrétně Hoboken v New Jersey, kde jsem strávila půl roku.

Spolu s velkým týmem, ve kterém se potkali lidé z celého světa, jsme pracovali na náročném auditu společnosti Hudson Group – největší sítě maloobchodních prodejců v Severní Americe. Firma je aktivní na newyorské burze, a to s sebou nese větší množství dat k ověření než u jiných firem. Vážou se k ní navíc specifické metody auditu, které pro mě byly novinkou.

S tak robustním auditem zahraniční firmy, která navíc působí na burze, jsem se do té doby nesetkala, a tak to pro mě byla velká výzva. Účetnictví, terminologie i zákony se v každé zemi liší a musíš se v nich rychle zorientovat. Naštěstí jsem měla k ruce velký a zkušený tým, a tak jsme audit dovedli do zdárného konce.

Práce na mezinárodních projektech je výzva i skvělá zkušenost. Jsi součástí zajímavých projektů, poznáváš nová místa a ještě si zlepšíš angličtinu.

Tereza Pospíšilová

Recruiter

Zajímá tě ještě něco dalšího?

+420 703 891 368tereza.pospisilova1@cz.ey.com