Business Consulting

Dobrá rada nad zlato. Pro rozvoj byznysu se vždycky hodí pohled nezávislých odborníků se zkušenostmi z různých odvětví. Přesně to je práce pro nás.

Naše týmy

Co tě přivedlo do EY?

Kristýna Bílková

Managerka

Business Consulting

Hledala jsem, kde nejlíp uplatním znalosti ze školy

Studovala jsem Matfyz a v posledním ročníku jsem hledala místo, kde v praxi využiji znalosti ze svého studia. Vyzkoušela jsem předtím v rámci jednoho programu tři různé stáže – nikde to ale nebylo to pravé. Studium mě bavilo, i když bylo velmi náročné, a přišlo by mi hloupé nabyté znalosti jen tak zahodit.

Chodila jsem v té době do konzultantského Clubu 307, díky kterému jsem přišla i na přednášku přímo do EY. Lidé z EY tehdy představovali, jak vyvíjejí statistické modely pro banky a používají metody, které jsme se učili i ve škole. To mě zaujalo a poslala jsem jim svoje CV.

Když jsem dorazila na pohovor, konal se neformálně v restauraci. Z plánované formální schůzky se během večera stalo příjemné posezení. Se všemi jsem si skvěle rozuměla, líbila se mi i náplň práce, a tak jsme se po pár dalších kolech pohovoru domluvili. Teď jsem tu už skoro šest let.

Chci vědet víc

Co tě přivedlo do EY?

Připravili jsme výrobní společnost na rozšíření podnikového informačního systému.

Jako první ve Střední Evropě jsme vyvinuli řešení, přes které banky půjčují online a bez papírů.

Vymysleli jsme nový druh úvěru, kterým si firmy půjčují peníze na základě vystavených faktur s dlouhou splatností.

Spočítali jsme hmatatelné přínosy výzkumu a vývoje inovativních farmaceutických společností.

Zákaznické podpoře jsme pomohli s nastavením transparentního a férového systému odměňování.

Podíleli jsme se na rebrandingu prodejních míst tak, aby na zákazníky působila profesionálně, příjemně a byla v souladu s hodnotami značky.

Vítkovice SteelImprestoCashbotAIFPinnogyŠKODA AUTO

Co tě u nás čeká

Jan Fanta

Partner

Consulting

Umíme optimalizovat firemní procesy, řídit IT projekty, zajistit kyberbezpečnost, programovat a implementovat aplikace, vymyslet matematické modely pro pojišťovny i banky, chránit firmy před riziky, nastavit obchod tak, aby předvídal přání zákazníků nebo pomoct s řízením finančního oddělení.

Radíme společnostem napříč obory, od energetiky, přes spotřební zboží a bankovnictví, až po automobilový průmysl nebo i veřejný sektor. Zkušenosti z celého světa nám dávají rozhled, díky kterým umíme poradit s provozními i strategickými tématy.

Co tě u nás čeká

Vyšleme tě do světa na zkušenou

Barbora Kršková

Managerka

Business Consulting

Při stáži na Barbadosu jsem uplatnila zkušenosti z českého EY

Na stáž jsem vyjela jako čerstvý senior konzultant. V té době jsem se zabývala hlavně vodárenstvím a od své stáže jsem si slibovala nejen nové zkušenosti, ale i možnost uplatnit to, co jsem se doposud naučila. Chtěla jsem prostě být pro místní EY přínosem. Volba padla na Barbados s pouze desetičlenným Advisory týmem a spoustou zajímavé práce na státem vlastněné vodárně. A moje rozhodnutí jenom utvrdila vidina víkendů strávených na karibských plážích.

Na ostrově jsem strávila tři měsíce. Zabývala jsem se nastavováním cen vody nebo se účastnila diskuzí o změnách regulace. Práce uvnitř EY byla velmi podobná tomu, jak ji znám z Prahy. Díky práci u klienta jsem však mohla vidět, jak moc odlišné problémy řeší společnosti u nás a v rozvojových zemích. Jedním z nejsilnějších zážitků byla účast na diskusi s občany, kterým kvůli podfinancované infrastruktuře doma již rok neteče voda.

Měla jsem to štěstí, že jsem na Barbadosu byla v době karnevalu, kdy více než měsíc celý ostrov žije jenom hudbou a přípravami na závěrečný průvod v kostýmech. Zažila jsem ovšem i tropickou bouři, kdy jsem mohla jen sedět doma a doufat, že se z ní nevyklube hurikán. Zpětně jsem ráda, že jsem si vybrala netypickou destinaci, protože zážitky z ní mám silnější, než bych měla třeba z Evropy.

Lidé v EY jsou stážím nakloněni. Jen musíš vybírat tak, aby to mělo přínos pro tebe i pro firmu. Poté se u nás dá domluvit skoro na všem. Byla by škoda těch příležitostí nevyužít.

Tereza Koštůrová

Recruiter

Zajímá tě ještě něco dalšího?

+420 704 865 153tereza.kosturova@cz.ey.com