Forenzní služby

Podvodníci dokážou v mžiku zničit roky usilovné práce. My jim však umíme překazit plány. Pomáháme klientům tím, že odhalujeme krádeže a korupci.

Naše týmy

Co tě přivedlo do EY?

Tomáš Kafka

Partner

Forenzní služby

Oslovili mě sympatičtí lidé

Začal jsem ještě ve firmě, která se před lety s EY spojila. Jsem tu totiž už opravdu dlouho, nějakých dvacet let. Tehdy mě na školní nástěnce oslovil letáček, který zval na tequila párty, ze které se ale vyklubala nenápadná náborová akce. Při tom jsem zjistil, že jsou ve firmě hrozně fajn lidi, sympatická recruiterka na mě taky zapůsobila a tak jsem si řekl, že se k nim přidám.

Dá se říct, že jsem tu vyrostl od píky, prošel jsem si totiž všemi pozicemi. Začínal jsem jako stážista, kdy jsem pracoval při škole na poloviční úvazek, a teď jsem partner EY. Taky jsem tu měnil obory. Nejdřív jsem fungoval tři roky v Auditu, pak jsem přešel do Forenzních služeb.

Podle mě jsou forenzní služby jeden z nejzajímavějších oborů, které tu máme. Jsme jako detektivové, pracujeme na zajímavých případech a každý náš projekt je úplně jiný. A taky máme z práce dobrý pocit, protože pomáháme očistit podnikatelské prostředí.

Chci vědet víc

Co tě přivedlo do EY?

Co tě u nás čeká

Tomáš Kafka

Partner

Forenzní služby

Snižujeme rizika, která ohrožují výsledky podnikání společností, nebo samotnou jejich existenci. Staráme se o prevenci, detekci i šetření podvodů a korupce v soukromých firmách i veřejné správě.

V našem týmu získáš přehled o protikorupční legislativě i vnitřních opatřeních klientů. Můžeš se tak stát jedním z mála odborníků na odhalování podvodů v Evropě.

Co tě u nás čeká

Vyšleme tě do světa na zkušenou

Magdalena Žáčková

Managerka

Forenzní služby

Za prvních pět let v EY mám za sebou dva doopravdy velké mezinárodní projekty

V Německu jsem 9 měsíců pracovala na vyšetřování podvodu, v Africe jsem se rok a půl podílela na nastavování specifických procesů přímo u klienta, protože tam obecně chybí základní instituce a nástroje k potírání korupce. Může to znít triviálně, ale pro mezinárodní projekty je velmi důležité jasně komunikovat a sladit očekávání členů týmu i klienta. Přeci jen pochází každý z úplně jiného prostředí – Češi, Němci, Španělé, Američané, Brazilci, Indové, Jihoafričané – a vzájemné pochopení je naprosto klíčové pro úspěch naší práce.

Je to vždy velké zpestření a poznala jsem kus světa. Většinou kombinujeme výjezdy do ciziny na delší či kratší období, e-maily a telekonference, ale logistika se liší podle nastavení příslušného projektu. Z Německa jsem létala domů téměř každý víkend, v Africe jsem obvykle zůstávala na tři až čtyři týdny, pak se vrátila na dva týdny domů a potom zase na letiště.

Mezinárodní projekty jsou hodně velké zpestření práce konzultanta a skvělé je to i v tom, že poznáš kus světa.

Tereza Pospíšilová

Recruiter

Zajímá tě ještě něco dalšího?

+420 703 891 368tereza.pospisilova1@cz.ey.com