Junior konzultant – Due Diligence

Oddělení

Strategie a transakce

Tým

Due Diligence

Lokalita

Praha

Typ úvazku

Plný úvazek

Mám zájem

Oddělení

Strategie a transakce

Tým

Due Diligence

Kolik si vyděláš

48 000 Kč

Lokalita

Praha

Typ úvazku

Plný úvazek

Chci do EY

To nejdůležitější v pár větách

Pokud se náš klient chystá uskutečnit transakci, stojíme po jeho boku a zjišťujeme, zda ve společnosti, kterou se chystá koupit, nejsou skryté finanční a obchodní problémy či rizika do budoucnosti. Při takových obchodech musí klient znát sebemenší detail a pochopit výkonnost firmy, kterou mu, jako nezávislý poradce, pomáháme popsat. Klientovi připravíme předinvestiční prověrku, zanalyzujeme finanční a obchodní informace a upozorníme ho na rizika spojená s transakcí. V případě velkých transakcí můžeme stát jak na straně kupujícího, tak i na straně prodávajícího. Analýza finančních informací, výkazů a dat převážně v Excelu a jejich následná syntéze do příběhu společnosti v sepsaném reportu je gró naší práce.

Tvoje role v týmu

„V našem týmu budeš od začátku pracovat na reálných zakázkách, při kterých se dostaneš k opravdu zajímavým transakcím, za kterými stojí velcí investoři. Projektů máme za sebou spoustu a díky tomu ti můžeme předat naše zkušenosti a know-how. Přidej se k nám a staň se jedním z odborníků, kteří stojí za transakcemi a investicemi, které hýbou nejen českou ekonomikou. Získáš u nás rozhled. Budeš se učit od zkušenějších kolegů, dostaneš k ruce counselora a porosteš i osobnostně.

- Josef Dobřichovský, Partner, tým Due Diligence

Co je pro nás důležité

Víme, že jsi teprve na začátku kariéry. Ale tady je několik věcí, které jsou pro tuhle práci podstatné:

 • Právě dokončuješ nebo máš čerstvě ukončené navazující magisterské studium (ideálně se zaměřením na finance).
 • Pokud kromě angličtiny a češtiny/slovenštiny ovládáš i němčinu, velmi to uvítáme.
 • Protože se budeš neustále učit nové věci, je pro nás důležité, abys měl/a dobrý základ. To znamená: pokročilou znalost Excelu; analytické a logické myšlení; smysl pro detail a povědomí o tom, co se ve světě businessu děje.
 • Zkušenost z due diligence, auditu nebo obecně z finančního sektoru bude pro tebe velkou výhodou.
 • A hlavně to musí být dobrý match. Budeš s kolegy trávit hodně času, tak si musíte sednout lidsky.

Jak se ti odměníme

Šikovné nováčky do dvou let povýšíme a v tu chvíli se jim zvedne plat klidně o 15 000 korun. Na příjemné benefity budeš mít nárok už od začátku. Tady je pár z nich:

 • Volno: 6 týdnů volna a jeden volný EY Day navíc, abys mohl/a načerpat nové síly.
 • Odměna za doporučení kandidáta: Získej od 10 do 70 tisíc Kč za doporučení nového kolegy.
 • Benefitní body: 30 000 v Cafeterii můžeš utratit podle sebe. Třeba si pořídit Multisport kartu, nakoupit dárky nebo si užít odpočinek na Slevomatu.
 • Profesionální rozvoj: U nás se neustále učíš a rozvíjíš své schopnosti. Nabízíme ti jedinečný program profesního rozvoje a pestrou paletu kurzů v naší learningové mapě. Můžeš využívat přístup ke vzdělávacímu portálu Udemy.com a k jazykovým kurzům. Naši kolegové ti poskytnou podporu v podobě counselingu a interního koučinku.
 • iPhone i k soukromému používání.
 • Slevy pro zaměstnance: Užij si skvělé zvýhodněné nabídky na širokou škálu služeb. Využij slevy ve Fruitisimo, Sushi Time, optice, fitness centru BodyBody a na dalších místech.
 • Zdraví a péče: Získej přístup k rychlému a pohodlnému online poradenství uLékaře.cz od kvalifikovaných lékařů. Navíc ti zaplatíme i životní pojištění.
 • Týmová spolupráce a zábava: U nás nejde jen o práci, ale také o zábavu a týmovou spolupráci. Nejen po úspěšném dokončení velkých projektů tě čekají odměny ve formě večeří, bowlingu, firemních večírků a dalších skvělých akcí, které posilují naši týmovou atmosféru. Můžeš se také zapojit do CSR aktivit.

Co tě čeká po odeslání přihlášky

 • Prvním krokem jsou vstupní testy, které vyplníš doma. Budou celkem tři: z angličtiny, z numeriky a logického myšlení a z češtiny. Na tyto testy budeš mít týden a budeme rádi, když je stihneš vyplnit včas.
 • Pokud projdeš vstupními testy, budou tě čekat testy Due Diligence. Ty se píší osobně u nás v kancelářích ve Florentinu. Čeká tě test z financí a účetnictví, test z excelu a test z angličtiny.
 • Následovat bude osobní pohovor s naší recruiterkou Karolínou a s kolegy z týmu. Tam se dozvíme detaily o tobě a ty o EY a o týmu. Kolegové se tě zeptají na cvičný příklad z praxe a trochu naťukneme i teorii.
 • Poslední kolo je s Josefem Dobřichovským, který se s tebou bude chtít taky vidět osobně. Pro tebe jen plus, protože potkáš šéfa týmu Due Diligence.

Výběrové řízení sice už začalo, ale k nám se můžeš připojit kdykoliv. Na termínu nástupu se domluvíme podle tvých potřeb. Těšíme se na tebe!

Poslechni si víc

Podcast Cesta s EY #14 – Honza Řeřicha: Po 8 letech v EY přijal výzvu v podobě role CFO ve SpaceKnow

S kým budeš v kontaktu?

recruiter

Karolína Alexandrová

+420 730 191 790karolina.alexandrova@cz.ey.com

Mám zájem o tuhle pozici

Vyplň formulář, pošli CV a začni svou cestu s EY.

Proč se přidat k EY?

 • Pomůžeme ti mezi odborníky
 • Nepřestaneš se učit nové věci
 • Budeš v partě lidí, kteří jsou na stejné vlně
 • Podíváš se do světa
 • Postaráme se o to, aby ti nic nechybělo
Chci vědět víc
Sandra Jirásková

Recruitment managerka

Zajímá tě, jak u nás funguje kariérní růst?

Jasně
Jana Solarová

Managerka

Audit

Přemýšlíš, jak u nás vypadá běžný pracovní den?

Přesně tak
Renata Fuksová

HR Managerka

Chceš vědět, jaké možnosti vzdělávání našim kolegům nabízíme?

Ano, chci

Podívej se, jak hodnotí EY naši současní
a bývalí zaměstnanci.

Chci vědět víc