Čtyři rady, jak zvládnout pohovor do EY

Záleží nám na lidech, se kterými pracujeme. Pohovor tedy nevnímáme jako nutné zlo, ale jako důležitou schůzku, při které se vzájemně poznáme. Sepsali jsme pro tebe pár užitečných rad, se kterými se bez stresu připravíš na svůj velký den.

Vyber si, co tě bude bavit

V EY pracujeme rovnou v šesti odděleních. Než se k nám začneš hlásit, rozmysli si, co tě bude nejvíc naplňovat a v čem se chceš rozvíjet.

Do Auditu a Forenzních služeb nastupuje většina nováčků během srpna, do ostatních týmů nabíráme celý rok. Aktuální nabídku najdeš na záložce Volné pozice.

Vybereš si u nás, ať už máš po škole nebo ještě studuješ. Hledáme totiž jak kolegy na full-time, tak stážisty, kteří u nás dostanou zodpovědnost a získají hodně zkušeností – a určitě ne při vaření kafe.

Váháš s výběrem? Obrať se na nás. Kontakt najdeš tady. A fakt se neboj, na telefony a maily ti rády odpovíme!

Neboj se dvojitého zkoušení

Abychom tě zvládli dobře poznat a vybrali si takové lidi, kteří k nám zapadnou, mají naše pohovory dvě části.

První část pohovoru je pro všechny stejná a trochu připomíná TSP zkoušky na vysokou školu. A ty už máš úspěšně za sebou, takže no stress. Online testy řešíš buď doma, nebo u nás ve Florentinu. Každá otázka má časový limit.

V testu si zkusíš:

 • numerické myšlení;
 • verbální schopnosti;
 • obecnou angličtinu.

Budeš se třeba muset rychle orientovat v textu, v grafu nebo v tabulce. Abychom tě trochu připravili, odkryli jsme 3 vzorové otázky testu.

Pokud to zvládneš, pozveme si tě do dalšího kola. To už bude osobnější. Sejdeš se s recruiterkami a se seniory, manažery nebo rovnou s partnery. A může to vypadat třeba takto:

 • dostaneš za úkol vyřešit malou case study;
 • zkusíš si týmovou práci ve skupinové hře zaměřené na byznys;
 • dáš si s námi speed dating, abychom tě mohli všichni poznat;
 • nebo odprezentuješ vypracovaný úkol.

Konkrétní podoba druhého kola pohovoru se v každém týmu liší. Ale žádný strach, v pozvánce ti dopředu sdělíme, jak bude náš společný čas vypadat.

Nepodceň přípravu

U pohovoru je důležité být hlavně v pohodě. Všechno bude snazší, když se trochu připravíš.

Jaké jsou naše nejlepší tipy k přípravě?

 • Pořádně si pročti inzerát, ať víš, na co se hlásíš. Dobré je taky ujasnit si, proč se o pozici zajímáš. Prohlédni si informace o svém týmu tady na webu.
 • Píšeme ti v poznámce, jaký z kolegů bude na tvém pohovoru? Zkus si o nich něco vyhledat.
 • Napiš si otázky na věci, které tě zajímají. Jsme rádi, když se na pohovoru neptáme jenom my.
 • Oblečení na pohovoru moc nehrotíme, ale dobrý vzhled zanechá dobrý dojem. Do obleku se nešňěruj, v business casual určitě nic nezkazíš.
 • Zdravé sebevědomí působí dobře, ale pokora ještě líp.
 • Je to banalita, ale důležitá: na pohovor přijď včas.
 • A pořádně se vyspi. Kafe na povzbuzení ti tu ale uděláme.

Inspiruj se u budoucích kolegů

Potkej se s námi ještě před svým dnem D a poznej nás osobně. Pro všechny budoucí kolegy pořádáme spoustu workshopů a potkáváme se se studenty i na kariérních veletrzích. O všech akcích se dozvíš v sekci Potkejme se a na našem Facebooku. Nebo klidně přijď napřímo do firmy, stačí nám jen dopředu napsat. A pokud se chceš o pohovorech dozvědět ještě o trochu víc, poslechni si nás, recruiterky, v podcastu.

A co na pohovory říkají naši bývalí nováčci, teď už kolegové?

„U testu jsem si připadala jak ve škole, ale bylo to naprosto parádní. Vše nám hezky vysvětlili. Testy jsou nastaveny tak, aby se nedaly úplně v klidu stihnout, takže nepanikař. Já všechno taky nestihla. Pohovory byly naprosto skvělé. Všichni byli moc milí a přátelští. Podrobně mi popsali náplň práce, takže jsem věděla, do čeho jdu. ”

Helena Pachová, Business Consulting

„Při pohovoru tě nečekají odborné otázky na tělo, ale spíše dotazy směřující na motivaci – čím se zabýváš, co tě baví a jak bys se chtěl dále rozvíjet. Neztrácej proto čas biflováním paragrafů, ale zkus si připravit pár zajímavých bodů o svém CV.”

Jiří Oslizlo, Business Consulting

„Doporučuji zúčastnit se workshopů, které EY pořádá – poznáš budoucí kolegy.”

Denisa Sehnoutková, Daně

A co bude, až to zvládneš?

Po úspěšném pohovoru tě čeká tvůj první den. V srpnu organizujeme velké setkání třeba pro 70 nováčků naráz.

Mimo jiné si začneš užívat super benefity. Dostaneš šanci se dál vzdělávat, abys z juniora mohl postoupit na seniora, časem na manažera a pak, kdo ví? Třeba budeš jednou partnerem firmy.

Tak pojď začít. Držíme ti palce a těšíme se na tebe.

Sandra Jirásková

Recruitment manager

Máš zájem o newsletter plný inspirace?