Ambasadorka na VŠE: Chci studentům pomoci, aby našli správný směr

Kristýnu Blažkovou baví daně a učí se o nich na navazujícím studiu na pražské VŠE. Souběžně pracuje v personálním oddělení EY. Povídali jsme si o tom, jak vybrat práci, aby člověka bavila a čeho si na práci v EY cení.

Kristýno, jakou pozici v EY zastáváš a co máš na starost?

Jsem na pozici HR asistentky. Mám tedy pestrou škálu úkolů, od administrativy, přes organizací školení až po marketing. Nedávno jsem například zpracovávala newsletter a medailonky seniorních kolegů z oddělení daní.

Původně ses ale hlásila právě do oddělení daní?

Studuji daně, takže nejdříve jsem reagovala na pozici Junior konzultant v Daních. Nepovedly se mi ale vstupní testy. Zároveň jsem hodně komunikativní a společenská a to bylo na pohovoru znát. Dostala jsem proto nabídku zúčastnit se výběrového řízení na pozici HR asistentky na zkrácený úvazek. S personalistikou mám zkušenost z předchozího zaměstnání, a tak jsem do toho šla. Čekalo mě tříkolové výběrko – online pohovor s recruiterkou a manažerkou, osobní schůzka, test z excelu a praktický úkol. A vyšlo to.

Kristýna Blažková

Kristýna Blažková studuje obor Zdanění a daňová politika v navazujícím magisterském studiu na Fakultě financí a účetnictví na pražské VŠE. V EY pracuje na zkrácený úvazek jako HR asistentka od září 2021. Umí si představit, že do daní ještě někdy nahlédne, ale práce v HR ji baví a chce v ní pokračovat. Když si chce od práce oddychnout, jde si zaběhat, vyrazí na procházku se svým bostonským teriérem, na výlet po Čechách nebo na skleničku s kamarádkami.

Jsi v EY pár týdnů, jaký máš z firmy dojem?

Hodně jsem srovnávala se svou předchozí zkušeností. Pracovala jsem rok ve firmě, která působila v oblasti personalistiky. Pracovní prostředí mi ale příliš nevyhovovalo.

V čem konkrétně?

Než jsem se začala o práci v EY ucházet, nevěděla jsem toho o společnosti tolik. Začala jsem sledovat stránky cestasey.cz a poslouchat podcasty. Líbilo se mi, jaký přístup k zaměstnancům mají, a když jsem sem přišla, bylo to tak i ve skutečnosti. Hned první den za mnou přišly kolegyně a ptaly se mě, jak se mi tu líbí a jestli potřebuji s něčím pomoct. Je to úplně opačná zkušenost než v minulé firmě. Všichni si tykáme a je tu přátelská atmosféra. Je znát, že firmě záleží na tom, abychom se cítili v práci dobře.

Jak si představuješ roli ambasadorky?

Chtěla bych pomoci studentům, kteří řeší podobný problém, jako jsem měla já. Když jsem šla ze střední, nevěděla jsem, kam půjdu dál. Vytáhla jsem si u maturity otázku z daní a tak jsem si řekla, že půjdu touto cestou. Tu nejistotu, kterým směrem se vydat, vidím i u svých spolužáků. Hodně lidí třeba po pěti letech v práci zjistí, že to není ono a pak začíná od nuly. Proto mi přijde důležité zorientovat se co nejdříve. Když mi někdo napíše, že neví, jak si vybrat, doptám se ho a najdu indicie, podle kterých by se mohl rozhodnout.

Jak podle tebe dojde k tomu, že si někdo vybere práci, která ho nakonec nebaví?

Člověk má často nějakou představu o tom, co bude dělat, ale praxe je jiná. V EY teď připravujeme program pro studenty, ve kterém si projdou všechna oddělení a práci si vyzkouší. Já sama bych do toho šla a ráda ho doporučím. Zjistíte, jaké jsou v jednotlivých odděleních týmy, jak se tam pracuje a jak funguje práce samotná.

Co by měl student, který o práci v EY uvažuje, určitě vědět?

Myslím, že pro hodně lidí je zajímavý kariérní růst. Cesta na vyšší pozici je tu otevřená, víte jaký postup máte před sebou. Na juniorovi tady nebudete pět let. Rozhodující je první rok. Když se vám podaří naskočit, tak za dva, tři roky se vyšplháte na pozici senior konzultanta a poté na manažera.

Pokud zvažuješ, jakým směrem se v EY vydat, ozvi se Kristýně na e-mail kristyna.blazkova@cz.ey.com a poraď se s ní. Prohlédni si také aktuální volná místa pro stážisty nebo si přečti o zkušenostech ambasadora Vojty Jeřábka, který se v EY věnuje oceňování podniků.

Sandra Jirásková

Recruitment manager

Máš zájem o newsletter plný inspirace?