HUB v Brně: auditorům usnadňujeme práci a zájemci k nám mohou nastoupit už při studiu

Centrum auditních služeb, neboli HUB, je mladé a dynamické oddělení z Brna. HUBáci na dálku podporují naše auditory – připravují pro ně data, která pak ulehčí klientský audit. Kolegové v HUBu tak denně pracují s účetními deníky, připravují auditní analýzy nebo kontrolují účetní závěrky a testují transakce. Nahlíží do účetnictví největších společností v Česku a teď k sobě hledají nové kolegy.

V HUBu, který sídlí v Brně, pracuje okolo 20 stálých zaměstnanců a zbytek tvoří zhruba 40 internů, kteří pracují brigádně. Jedná se o studenty, které do HUBu nabíráme na hlavní sezonu, a to od září do dubna. Ti se tak už při studiu mohou seznámit se světem auditu.

Přečti si, co se studenti nebo absolventi v HUBu naučí a jaká kariérní cesta je čeká.

Analyzujeme data: s Excelem, Power BI nebo SQL umíme divy

V HUBu se především zpracovávají data a tzv. data analytics představuje až polovinu práce. Jedná se o zpracování účetních dat jako je účetní deník, obratová předvaha a saldokonta pohledávek a závazků – konkrétně jde o úpravu z textových formátů do podoby, se kterou pak auditní tým lehce pracuje.

Protože jsou data klientů stále objemnější, reagují v HUBu na trendy a využívají chytré programy jako je Power BI, SQL nebo Alteryx. Vytváří analýzy, jako je například měsíční vývoj tržeb nebo maržová analýza, které pak auditoři interpretují.

„Před několika lety jsem si nedokázala představit, že účetní data mohou být tak komplexní a jejich zpracování taková výzva,“ říká Seniorka Andrea Komínková.

Zbytek práce se soustředí na non-data analytics, jde o kontrolu účetních závěrek, inventury nebo o jednu z nejdůležitějších auditních procedur, kterou je konfirmační proces. Ten představuje odsouhlasení zůstatků na významných účtech.

Nahlížíme do Škodovky nebo Avastu

Audit v EY děláme pro střední a velké firmy z různých oblastí – automobilového průmyslu, financí, energetiky, IT nebo módy. V HUBu projdou zaměstnancům pod rukama úkoly od desítky klientů měsíčně. Asistenti se naučí pracovat s účetními daty a lépe pochopí účetní souvislosti, porozumí účetním výkazům, fakturám i dodacím listům. Zkušenějším HUBákům se otevírá příležitost dlouhodobé spolupráce s auditory na konkrétních klientech.

Michaela Staňková, která do HUBu nastoupila hned po dokončení střední školy, se dlouhodobě podílí na auditu pro Škoda Auto: „Vím, co se u klienta děje, a práce, kterou dělám, na sebe navazuje. V HUBu jsme takoví parťáci auditních týmů a nahlížíme pod pokličku auditu,“ vysvětluje.

Člověk u nás má kam růst: otevíráme dveře do auditu

HUB je vhodným startovacím bodem pro studenty nebo absolventy vysokých škol s minimem praxe. Kariéru odstartují formou stáže (tzv. internshipu) a pokud chtějí, nastoupí brigádníci po dokončení školy na plný pracovní úvazek. A když mají chuť vést tým lidí, mohou se posunout na pozici Supervisora.

Šikovní kolegové se v HUBu specializují a vzdělávají v tom, co je zajímá. Například Leon Ondráček je ponořený do data analytics a v HUBu inovuje procesy, Lucka Machalová se zase věnuje robotizaci a automatizaci.

HUB může být vstupenkou do auditu. Každý prací v HUBu získá o auditu představu a navíc může v rámci EY poměrně jednoduše přejít do jiného oddělení. Ročně z HUBu do Auditu přejdou dva až tři kolegové. Velkou výhodou HUBu je ale ve srovnání s Auditem pevně stanovená pracovní doba. Den startuje v osm hodin a končí v pět.

Uchazeči nepotřebují praxi, ale chuť se učit

V HUBu pracují mladí lidé, průměrný věk kolegů je okolo 23 let. Studenti práci kombinují se školou a do kanceláře chodí třikrát týdně. Poté, co nováčci projdou úvodním zaškolením, mají k ruce seniornějšího kolegu, který jim kdykoliv pomůže a poradí.

A Senioři mají nováčky rádi: „Studenti tu obvykle začínají od nuly, všechno je naučíme. Základem je samozřejmě ekonomické vzdělání a orientace v účetnictví. Pak musí mít především chuť učit se a dobře analyticky smýšlet,“ vypráví Andrea.

Leon Ondráček v HUBu pracuje už třetí rok a atmosféru v oddělení vnímá jako „dobrý mix korporátu – je tu stabilní zázemí s jasně danými procesy, ale i výhody, které by člověk čekal spíš v menší společnosti, jako je flexibilita, pozitivní vztah k inovacím a lidský přístup.“

Chceš si přečíst víc? Nenech si ujít rozhovor s kolegy z HUBu.

Láká tě práce s velkými daty? Chceš i ty skloubit studium s praxí a seznámit se s auditem? V HUBu tě naučíme vše od A do Z. Praxi nepotřebuješ, chuť do učení ano. Přihlas se na otevřené pozice nebo nám pošli životopis na nikol.sklenarikova@cz.ey.com.

Sandra Jirásková

Recruitment manager

Máš zájem o newsletter plný inspirace?